מיגון

מיגון

המיגון הוא דבר נדרש באזורי לחימה ותקריות ירי. אזורי עוטף עזה, יהודה ושומרון וצפון הארץ הם האזורים "החמים" בהם מתנהלות על בסיס יום יומי תקריות ירי. ירי מסיבי שנעשה לעבר הישובים מצריך מיגון כדי להבטיח את חייהם של התושבים. כל מה שניתן ממוגן. גם כוחות הביטחון השוהים באופן קבוע באזורי הלחימה ממגנים את הבתים והנכסים הציבוריים. התקריות הרבות ביהודה ושומרון בזמן האחרון בהם נפגעים תושבים בבתיהם בעת שמחבלים ירו לעברם דרך החלונות והדלתות הנחו הרשויות את התושבים לבצע מיגון של כל הבית כדי להקטין את הסיכון בעת הירי כלפיו.

מיגון בתים פרטיים וציבוריים – חובה

תושבי האזורים המסוכנים אינם מעוניינים לעזוב את המקום בגלל המצב הביטחוני וכדי להבטיח את שהותם הם צריכים לבצע מיגון לכל הנכסים כמו בתי מגורים, נכסים ציבוריים (בתי ספר, גני ילדים, קופת חולים ועוד). הם נדרשים גם למגן את רכביהם ואפילו את הטרקטורים איתם הם עובדים בסמיכות לגבול. כדי להבטיח את שלום הנוסעים בכבישי יהודה ושומרון ועוטף עזה עושים מיגון גם לרכבים. באוטובוסים שמסיעים תלמידים לבתי הספר עשו מיגון כדי להבטיח את התלמידים בדרכם לבית הספר וחזרה מפני הפגזים ואמצעי לחימה אחרים. מיגון מכוניות מונע גם אסונות כבדים בעת תאונות דרכים.

מאז החלו התקריות נעשה מיגון לכל כלי הרכב של התושבים. המיגון עוזר, בעת ירי לעבר המכונית, למנוע פגיעות ביושבי הרכבים. גם רכבים של משפחות הפשע עוברות מיגון וזאת כדי להבטיח את שלומם של חפים מפשע ולמרות זאת לא אחת מתרחשת פעילות חבלנית במכונית של משפחת פשע על ידי הטענת מטען נפץ שגורם לאסונות. כדי להעניק לאזורי הלחימה שירותים ציבוריים כמו תחבורה ציבורית, שירותי הצלה אמבולנסים, מכבי אש וזק"א מיגנו את כל המכוניות שנוסעות על כבישי עוטף עזה ויהודה ושומרון.

כדי שכוחות הביטחון יוכלו לבצע את עבודתם במינימום סיכון כל רכבי הצבא, המשטרה ומג"ב עברו מיגון וכך הם יכולים להיכנס ליישובים ערביים כדי לפזר התפרעות התושבים או כדי לבצע מרדף ומעצרים של מבוקשים. ברוב המקרים "זוכים" אנשי הביטחון למטחי אבנים ובקבוקי תבערה. מיגון המכוניות  מפחית את הסכנה.

כתוב/כתבי תגובה