דברים שלא ידעתם על FBAR

דברים שלא ידעתם על FBAR

אנשים רבים כלל לא מודעים לקיומו של טופס FBAR על אף חשיבותו הרבה. אי מילוי הטופס במקרים מסויימים עלול לחייב לא מעט אנשים בקנסות גדולים בשווי עד חמישים אחוזים מסך הסכום הגבוהה ביותר שהיה בחשבונם. אז אם גם אתם לא ממש מכירים את טופס FBAR, הנה לכן כמה נקודות שחשוב שתכירו. ראשית, חשוב להבין כי טופס זה רלוונטי לאזרחים אמריקאים אשר מחזיקים בחשבונות בנק מחוץ לארה"ב. אך לא כל האזרחים האמריקאים אשר מחזיקים בחשבונות במחוץ לארה"ב חייבים למלא את הטופס אלא רק כאלה שסך החזקותיהם בבנקים השונים עלו על עשרת אלפים דולר במהלך השנה. חשוב להדגיש, גם אם במהלך רוב ימות השנה הסכום בבנק הליצוני עמד על הרבה פחות מעשרת אלפים דולר וביום אחד בלבד עלה מעל סכום זה, האזרח יהיה חייב למלא את הטופס. 

כך תימנעו מקנסות גדולים ורישומים פליליים

מעבר לכך שאי דיווח עלול לגרור קנס גדול הוא אף כולל רישומים פליליים. על כן חשוב מאוד להכיר את כל פרטי החוקה הרלוונטיים לאנשים בעלי אזרחות אמריקאית עם חשבונות בנק מחוץ לארה"ב. לא אחת קורה שאנשים לא מדווחים מחוסר ידיעה בלבד ונאלצים להתמודד עם ההשלכות הקשות. נתון נוסף שיש להכיר הוא הסכם בין משרדי האוצר הישראלים לרשויות האמריקאיות. הסכם זה כולל דיווח על חשבונותיהם של כל הישראלים בעלי אזרחות אמריקאית. כלומר, גם אם לא תדווחו בעצמכם, בנק ישראל ידווח על החשבונות שלכם והסכומים שהיו בהם במהלך השנה.

בנק ישראל מדווח על אזרחים בעלי אזרחות אמריקאית

כל שנותר לכם זה למלא את הטופס במידה והוא אכן רלוונטי לגביכם. הטופס מקוון ורק במקרים חריגים ניתן למלא אותו באופן ידני. מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר אמריקן דוקס!

כתוב/כתבי תגובה