רכישת תמונות באינטרנט – המדריך המלא

רכישת תמונות באינטרנט – המדריך המלא

בהמון תחומי עיסוק כיום יש צורך תמידי להשתמש בתמונות. אם זה גרפיקאים שבכדי לייצר עיצוב מעניין ומושך זקוקים לתמונה, או עיתונאי או בעל אתר שרוצים להוסיף חיים לכתבה או לאתר כולם נזקקים לשימוש בתמונות. ישנם אנשים שלא מודעים לחוק זכויות יוצרים וחושבים שהם יכולים לחפש תמונה בגוגל ולהשתמש בה עבור הצורך שלהם. זו כמובן טעות. על פי חוק זכויות יוצרים לצלם תמונה יש עליה זכויות יוצרים ואסור להשתמש בה ללא רשות מפורשת מהבעלים, העובר על כך יכול להיות חשוף לתביעות כספיות לא קטנות ואפילו להסתכן במאסר.

מאגרי תמונות – הפתרון החוקי

בכדי למצוא תמונות ללא זכויות יוצרים אין צורך לעבוד קשה. ישנם כיום באינטרנט אתרים רבים שמוכרים תמונות תמורת תשלום ודרכם אפשר לבצע רכישת תמונות באינטרנט בקלות ובמהירות. כל מה שצריך לעשות זה לחפש בגוגל מאגרי תמונות, לחפש את התמונה שאתם רוצים, לשלם ולהוריד אותה אליכם למחשב, אז תוכלו לעשות בה שימוש חופשי ללא חשש מתביעה של זכויות יוצרים.

מה חשוב לשים לב כשרוכשים תמונות באינטרנט?

מאחר וישנם אתרים רבים שעוסקים במכירת תמונות, חשוב מאוד לשים לב לכמה דברים לפני שאתם רוכשים תמונה. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן הוא שאתם לא מביאים פרטי אשראי לגורם לא אמין. נסו לברר אם האתר בו מצאתם את התמונה נחשב לאחד ממאגרי התמונות המוכרים והבטוחים, אחרת חשבו היטב לפני שאתם מביאים פרטי אשראי לאתר. דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא האפשרות לרכוש מספר תמונות במחיר מוזל. רוב האנשים נזקקים יותר מתמונה אחת ותשלום על כל תמונה בנפרד יכול להיות יקר, האתרים לרוב מציעים מסלול של כמות תמונות במחיר מוזל יותר לכל תמונה ופעמים רבות זה יותר משתלם.

כתוב/כתבי תגובה