עדשות צבעוניות – האם הן מסוכנות לבריאות העין ואיך לשמור עליהן לאורך זמן

בכול הנודע לעולם האופטיקה, ולעולם עדשות המגע, חשוב לדעת שכיום קיימים סוגים שונים של עדשות מגע, חלקן מיועדות לשימוש במהלך היום, בעוד שאחרות מיועדים לשימוש בלילה.

עדשות מגע צבעוניות אינן תופעה חדשה. למעשה, הם שימשו לראשונה במאה ה-19 על ידי רופאי עיניים. בתחילת המאה ה-20, עדשות אלו שימשו בעיקר לתיקון קוצר ראייה ורוחק ראייה. עם זאת, הם הפכו כעת לפריט אופנה פופולרי בקרב אנשים שרוצים להיראות אחרת או להתבלט מבני גילם.

עדשות מגע צבעוניות הן טרנד חדש בעולם היופי. הם היו בשימוש במשך עשרות שנים והם מקובלים על רוב האנשים. עם זאת, אין עדות ברורה לסיכונים בריאותיים חמורים הקשורים לעדשות מגע צבעוניות.

אבל האם עדשות צבעוניות יכולות להיות מסוכנות?

בעוד השוק צומח והרבה אנשים משתמשים במוצרים כאלה, עדיין יש כמה חששות לגבי הבטיחות של עדשות אלה. החשש העיקרי הוא שהעדשות עלולות לגרום לתגובות אלרגיות אצל אנשים מסוימים. 

הסיכון נובע מהעובדה שהן מכילות כימיקלים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל אנשים הסובלים מרגישות יתר בעיניים או בעור. בשל העבודה כי בעת השימוש ייתכנו תגובות אלרגיות – כדאי לבחור עדשות צבעוניות איכותיות בלבד. 

חשוב לדעת שהמושג "עדשות צבעוניות" לא נוגע רק לעדשות בעלות צבע, אלא שיש גם עדשות שנועדו לעיוורי צבעים ותיקון ראייה. מדובר בעדשות שניתן להשתמש בהן כדי לראות צבעים בספקטרום הנראה. העדשות הצבעוניות הנפוצות ביותר הן אלו העשויות מפלסטיק וניתן להשתמש בהם גם לקריאה ולצילום. לכן חשוב להבדיל ביינהן ולהבין מה הצורך שלכם תוך בחירת חנות אופטיקה טובה ממנה אפשר להזמין עדשות מגע צבעוניות או מתקנות ראייה. 

כתוב/כתבי תגובה