5 טיפים לתחזוקת מחשב נכונה ובכך להימנע מהצורך במעבדת מחשבים

5 טיפים לתחזוקת מחשב נכונה ובכך להימנע מהצורך במעבדת מחשבים

מחשב הוא מוצר רגיש. לא פלא שידיהם של טכנאי המחשבים מלאות עבודה. לקוחות פרטיים כמו גם לקוחות עסקיים פונים אליהם עם מחשבים תקולים במטרה להחזיר אותם לשימוש יעיל. אך כדאי לדעת שיש מה לעשות כדי למנוע את הקלקולים ואת הנזקים הללו. שימוש נכון ואחזקה לפי ההמלצות תפחית משמעותית את התקלות הללו, ותחסוך לכם פניות מרובות אל מעבדת מחשבים בתל אביב.

טיפים לאחזקה נכונה

  1. שמרו על המחשב שלכם במקום קריר ומוצל. שימו לב שכאשר אתם משאירים את המחשב ברכב סגור, הוא נחשף לטמפרטורות גבוהות מאוד שפוגעות בחומרה שלו. הימנעו מהשארת המחשב ברכב וכן הקפידו על טמפרטורה סבירה בסביבה בה המחשב מצוי. כדאי לדעת שניתן לרכוש משטח קירור אשר שומר על הטמפרטורה של המחשב הנייד ומונע התחממות מזיקה.
  2. אבק שמצטבר במחשב פוגע ביכולות שלו. והאבק מצטבר בגין העובדה שהמחשב חשוף והמאווררים שלו עובדים וסופחים אליהם אבק. חשוב לבצע ניקיון אחת לשבוע כדי למנוע הצטברות רבה של אבק. כמובן שיש לבצע את הניקוי הזה לפי ההמלצות.
  3. כאשר מדובר על מחשב נייד יש התייחסות מיוחדת לסוללה של המחשב. הסוללה היא מרכיב מהותי אשר ניזוק במהלך השימוש בו. היכולת שלו לטעון אנרגיה פוחתת, ומשך הזמן בו נוכל לעשות בו שימוש יורדת משמעותית. ההמלצה היא לטעון את הסוללה במלואה כאשר המחשב אינו בשימוש, ולנתק אותו מהחשמל כאשר הסוללה מלאה. כך ניתן לשמור על חיי הסוללה ולייעל את התפקוד שלה.
  4. חשוב מאוד לשמור על המחשב ולמנוע תאונות שפוגעות בו. לא מומלץ להניח חפצים על המקלדת של מחשב נייד, שכן בסגירת המסך עלול החפץ לנפץ את המסך. כמו כן יש להניח אותו במקום יציב ובטוח.
  5. הרחיקו מהמחשב מים ונוזלים שונים. כמו כן מומלץ שלא לאכול ליד המחשב. פירורים ונוזלים עלולים לפגוע במחשב ולהזיק לו באופן בלתי הפיך.

שמירה על המחשב ומניעת נזקים מאפשרים לכם ליהנות מהמחשב שלכם לאורך זמן בלי לפנות כל שני וחמישי למעבדת המחשבים.

לעוד מידע, בקרו באתר https://www.monitorpc.co.il/

כתוב/כתבי תגובה