חתימה אלקטרונית – מה החשיבות שלה?

אם בעבר הצטרפות אל שירותים כאלו ואחרים הייתה כרוכה בפעולות פיזיות שמתבצעות פנים מול פנים, כיום כל אלו יכולים להיעשות רק באופן מקוון הודות להתפתחות הטכנולוגיה, כן – גם כאשר רוצים לקבל הלוואה מהבנק או לשנות את מסגרת האשראי.

פעולות אלו אינן תקפות רק לעניינים פיננסיים, אלא לכל תחום אחר אליו אנו חשופים כמו ביטוחים, שירותי תקשורת, מסחר ואפילו שירותים רפואיים. בכדי שנוכל לקבל שירות מקוון ולאפשר לצד השני לזהות אותנו, שירותים אלו נעזרים בחתימות אלקטרוניות החוסכות את המורך בהגעה פיזית וביצוע חתימה ידנית על מסמך. חתימה אלקטרונית מהווה תפקיד חשוב עבור מגוון בתי עסק, ובשורות הבאות נסביר כיצד.

מהי חתימה אלקטרונית?

מדובר על חתימה לצורך הזדהות אישית הנעשית בצורה דיגיטלית על ידי מחשב, או כל מכשיר דיגיטלי אחר המאפשר פעולה כזו. חתימה אלקטרונית משמשת את החותם לצורך הזדהות כשהוא חותם על מסמכים וטפסים באופן מקוון, כך שהצד השני שמקבל את המסמכים לידיו יודע כי מדובר על חתימה מאושרת ומאובטחת – ולכן גם תקפה מבחינה חוקית.

לא כל חתימה דיגיטלית היא חתימה אלקטרונית

למרות שחתימה אלקטרונית מתבצעת באמצעות מכשיר דיגיטלי, יש לזכור כי לא כל חתימה דיגיטלית היא בהכרח חתימה אלקטרונית. ההבדל בין שתי חתימות אלו הוא התוקף המשפטי שיש לחתימה האלקטרונית, שהיא למעשה חתימה מוצפנת באמצעים טכנולוגיים המונעים זיוף ומעניקים למסמך החתום מהימנות.

באילו מקרים יש חשיבות לחתימה אלקטרונית?

חתימה אלקטרונית היא חתימה מאושרת ותקפה, ממש כפי שאדם חותם בצורה ידנית על מסמך מסוים. לכן חתימות אלקטרוניות מהותיות כשעולה הצורך לחתום על מסמכים רשמיים כמו מסמך משפטי, מסמך רפואי וגם מסמך שהוא חשבונית אונליין.

עוד פרטים וטיפים לניהול חשבונות בעסק באתר: https://www.account-it.co.il/

כתוב/כתבי תגובה