דגשים לצילום פנים

דגשים לצילום פנים

צילום פנים הוא בעצם צילום פורטרט, בניגוד למחשב שכל צלם יכול לצלם צילום פנים, שניתן וודאי לראות כי רואים את ההבדל בין תמונות שצילם צלם מקצועי לבין תמונות שצילם צלם חובבן. צלם מקצועי יתמקד בכל הנתונים האפשריים, ויחבר אותם לתמונה מקצועית, ובכן בין הנתונים שהוא יסתכל עליהם יהיו: זווית צילום מחמיאה, גוון העור של המצולם, סוג וכיוון התאורה, סביבה מתאימה, עדשה מתאימה. אין ספק כי צילום פנים הוא הצילום המקובל היום ורבים מהאנשים רוצים צילום כזה. אם אתם צלמים מקצועיים או חובבנים עליכם לדעת מספר דגשים, שיעזרו להם לצלם תמונת פנים יפה ומאירה, והכי חשוב מקצועית.

מדידת אור 

אחד הנושאים החשובים הנלמדים בכל קורס צילום מקצועי הוא מדידת האור. לכל מצלמה מקצועית יש מערכת חכמה מאד, שיודעת לתרגם את כמות האור לנתוני חשיפה. מדידת האור של המצלמה המקובלת היא 18% בעצם המצלמה  תרצה להביא כל גוון שהוא בין הלבן לשחור כלומר אפור.

במידה והמצולם בעל גוון עור כהה או בהיר במידה שהוא כהה המצלמה תיתן לו הפסק אור חזק במיוחד, ובמידה והמצולם בהיר קריאת האור המקובלת של המצלמה תיתן  חשיפת חוסר, לכן חשוב מאד לכוון את מדידת האור על המצלמה בהתאם לתוצאה הנדרשת.

שלטו בשלושה תחומים צמצם, תריס, ISO

לשלושת אלו יש תפקיד חשוב בחשיפה של המצלמה ולכן צלם מקצועי חייב לשלוט בהם.

  • צמצם: יש להגדיר את הצמצם ואת באמצעות מהירות התריס, וכן יש להתעסק עם הצמצם, בהתאם לעומק השדה שאתם רוצים לצלם.
  • תריס: כאשר יש צורך בשימוש בתריס כאפשרות ראשונה, יש לדעת כי מהירות המומלצת לתריס היא 1\60. 
  • ISO: התפקיד שלו הוא בעצם להגדיל את החיישן לאור, ניתן להשתמש בו במצבים שבהם הצמצם נפתח עד הסוף, ובמצבים שבהם מהירות התריס גבוהה למדי. 

בחרו את אורך המוקד הנכון 

כאשר מצלמים אנשים, יש השפעה על תמונה טובה לפי אורך המוקד של העדשה, וכן כדי ליצור תמונה טובה יש לבחור עדשה רחבה.

כתוב/כתבי תגובה