איך לעלות לבד על תקלות במקרר

איך לעלות לבד על תקלות במקרר

המקרר הוא המוצר החשמלי הכי חשוב בכל בית. למרות שלא נוכל לזלזל בחשיבותו של תנור האפייה או של מכונת הכביסה, עדיין כבודו של המקרר במקומו מונח והוא בהחלט הכי חשוב. ללא מקרר אין לנו אפשרות לאחסן את מוצרי המזון הדורשים קירור. הם עלולים להתקלקל ולהפוך לבעיה בריאותית לא פשוטה. חיידקים שיתרבו בתוך דברי המזון יחגגו אחר כך בקיבה של בני הבית. התוצאה? לא נעימה בעליל.

מסיבה זו חשוב מאוד להכיר את המקרר ולדעת איך הוא נראה כאשר משהו אינו תקין בו. כך נוכל לטפל בבעיה כאשר היא רק בתחילת דרכה ולהזמין תיקון מקררי תדיראן כאשר האוכל עדיין לא הספיק להתקלקל והנזקים עדיין לא כל כך חמורים.

אז איך תוכלו לעלות לבד על תקלות במקרר?

כאן נוכל לתת לכם כמה טיפים מניסיון אישי עם מקרר שהיה יוצא מידי פעם לחופשה ומותיר אותנו עם מקרר תקול שחיכה לביקור הנוסף של הטכנאי.

בודקים את תא ההקפאה –

תא ההקפאה הוא תמיד המדד הטוב ביותר. כי אוכל במקרר לא משתנה בצורה מהותית כמו אוכל שנמצא בתא ההקפאה. אך לא כל אוכל משתנה מיד לאחר שהמקרר מפסיק לעבוד. לשם כך יש לבדוק בתא הקפאה את המוצרים שמפשירים מהר. כמו לדוגמא אם יש לכם בתא ההקפאה לחם, או עוגות. אלו יפשירו מהר מאוד ובמקום גוש קרח, אתם תחושו כי הלחם או העוגה מופשרים.

מרחרחים…

אם תצליחו לחדד את חוש הריח שלכם, תצליחו לחוש בעצמכם לפני שיצוצו אי אלה סימנים כי המקרר מתחיל שוב לפקשש. הניחוח שעולה ממקרר שאינו פועל הוא ריח מוכר. מדובר על אותו ריח בדיוק, לפני שהוא מתחזק ומתעצם והופך לבלתי נסבל. כאשר אתם חשים בניחוח כזה עולה מהמקרר, אתם כבר יודעים מה זה אומר…

תא ההקפאה לא משיב קור

תא ההקפאה אמור להפיץ רוח קרירה אל חלל תא ההקפאה. אם אתם פותחים את תא ההקפאה ולא חשים בכך, למרות שהמנוע עדיין משמיע רעש, אות וסימן כי המקרר אינו תקין.

נקווה שסייענו לכם לאבחן את המקרר כדי לדעת האם תזדקקו לשירות של תיקון מקררים מקצועי.

כתוב/כתבי תגובה