3 דרכים לשיפור זמני טעינת אתר אינטרנט

3 דרכים לשיפור זמני טעינת אתר אינטרנט

מהירות טעינת אתר, משליכה על התועלת העסקית שמפיקים ממנו. אתר איטי יבריח לקוחות פוטנציאליים וייפגע בפעילות העסקית שמתרחשת בו, דוגמת קנייה דרך האתר. נושא המהירות קריטי כיום במיוחד, מאחר שתכנים "כבדים" דוגמת וידאו שמתנגן אוטומטית בדף הבית, פופולאריים מתמיד. מה ניתן לעשות, כאשר האתר איטי מדי? אלה שלושה פתרונות בולטים:

שירות CDN

Content Distribution Network או Content Delivery Network היא רשת עזר לאספקת תוכן. היא מבוססת על השיטה של יצירת רשת שרתים, אשר מטפלים ביחד ובמקביל באספקת המידע של האתר לגולשים. בין השרתים מתבצעת אוטומטית חלוקת עבודה ואף הרחבה  דינאמית של הרשת, בהתאם לצורך. רשת כזו, מיישמים לרוב בעזרת שירות cdn חיצוני והתוצאה, היא מהירות טעינה אופטימאלית של האתר, על כל עמודיו ותכניו.

תכנית אירוח משופרת

שיטה פשוטה שלעתים מסייעת מאוד להאיץ את האתר, היא מעבר לתוכנית אירוח אחרת של האתר. זאת, כמובן בהנחה שיש אצל ספק האירוח תכנית מתקדמת יותר, מזו שכבר משתמשים בה. למשל, מעבר מתוכנית בה משתמשים ב-Virtual Private Server  (VPS. שרתים וירטואליים), לתוכנית בה משתמשים ב-Virtual Dedicated Server (VDS) – שרתים וירטואליים, בתוספת הבטחת משאבים רצויים. כמובן, צידו השני של המטבע, הוא שמעבר כזו עשוי לייקר את התשלום החודשי לספק האירוח.

טריקים טכניים

ישנו לרוב מגוון רחב של "טריקים" קטנים שניתן למצוא וליישם, בכדי לקדם עוד ועוד את מהירות הטעינה. מקור בלתי נדלה לרעיונות כאלה, הוא הצד הטכני של האתר. לדוגמא: לבדוק אם ישנם פלאגינז מיותרים ומכבידים של וורדפרס, שהסרתם תאיץ את הטעינה. גישה שניה, היא להתמקד במדיה לסוגיה, אשר כלולה באתר. למשל, צמצום נפח תמונות. עוד סוג של טריקים, חשוב במיוחד, יכול לנבוע מחשיבה עסקית על אופן השימוש באתר.  למשל, בעקבות ניתוח המסלולים הקריטיים  ביותר של פעילות לקוחות שגולשים אליו. לדוגמא, המסלולים האופייניים שעובר לקוח פוטנציאלי, עד ביצוע רכישה באתר. מוטב להשקיע במיוחד בשיפור מהירות טעינת עמודים, שהם חלק ממסלול כזה.

לסיכום

אתר אינטרנט הוא כיום כלי עסקי חיוני. שיפור מהירות טעינתו עד לנקודה מסויימת, היא השקעה חשובה ומומלצת מאוד, בכדי למצות את ההשקעה בו.

כתוב/כתבי תגובה