האם הפייסבוק עדיין מלך המדיה החברתית

האם הפייסבוק עדיין מלך המדיה החברתית

אין ספק כי המדיות החברתיות נכנסו לחיינו, וכבר לא ניתן לחזור חזרה. אם לפני עשור וחצי אף אחד לא התעניין יותר מידי במדיות חברתיות, הרי שהיום כמעט לכולם יש לפחות פרופיל אחד באחת מהמדיות הפופולאריות ביותר. המדיות החברתיות הפכו לאחד הכלים החזקים ביותר בפן השיווקי יאמרו מקצועני פייסבוק כמו אהוד טייץ, היות ורוב הגולשים צורכים את התוכן השיווקי על בסיס יום – יומי, מבלי בכלל לשים לב לקיומו. כלומר, ניתן לפרסם במדיות החבריות השונות בצורה חופשית, מבלי שהדבר יעורר תחושת כעס או עצבים אצל הגולשים. בניגוד לפרסומות בטלוויזיה למשל, פרסומות או תוכן שיווקי במדיות החברתיות מתקבלים בצורה חיובית יותר. הדבר נכון לגבי כל המדיות החברתיות, כאשר אין שום ספק כי הפייסבוק עדיין עומד בראש הרשימה.

מי הוא מלך המדיה החברתית?

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמת עליה של מדיות חברתיות שונות. אם בעבר הפייסבוק היווה את המלך הבלתי מעורער בתחום, הרי שהיום ניתן לראות שאינסטגרם למשל, תפס תאוצה. אך עדיין אין זה מעיד על נפילתו של המלך הקודם, היות והאינסטוש מתרכז יותר בתמונות וסרטונים, ואילו פייסבוק מאפשר לשלב גם תוכן שיווקי. רוב המשתמשים במדיות החברתיות משתמשים בהן כדי לשתף בחוויות, בתמונות, בסרטונים וכמובן לגרוף כמה שיותר לייקים. הדבר הופך לא פעם לתחרות פופולאריות, כאשר המטרה היא להגדיל את מספר החברים, להגדיל את כמות השיתופים וכמובן לצבור כמויות עצומות של לייקים. אומנם אינסטרם נותן פייט טוב לפייסבוק הישן והטוב, אך אין בכלל מה להשוות בין השניים. למעשה, רוב המשתמשים באינסטגרם מחזיקים גם חשבון פייסבוק פעיל, כך שמדובר מראש בטיקו מקרה הטוב. רוב האנשים עדיין פותחים את הבוקר שלהם עם בהייה בפייסבוק, כאשר הפוסטים השונים מעניקים להם את ההזדמנות להתעדכן בכל מה שהתחדש במהלך הלילה. מעבר לתמונות וסרטונים, הפייסבוק מספק תוכן בתחומים מגוונים, כך שיש כאן ללא ספק ערך נוסף.

לסיכום, מוקדם מידי לקבור את הפייסבוק, היות ולא נראה שהוא יסיים את תפקידו בזמן הקרוב בנישה הטכנולוגית. מדובר על אחת מהמדיות החברתיות הגדולות והמשפיעות ביותר בעולם, כך שממש לא נראה שהיא הולכת להיכחד בשנים הקרובות.

כתוב/כתבי תגובה