פיתוח אפליקציות מובייל – כמה זמן ייקח לך לפתח אפליקציה רווחית?

בתוך כמה זמן נראה לכם שאפשר להשלים פיתוח אפליקציות מובייל? לפני שנענה על כך, קבלו דגש חשוב. האמת היא שהשאלה הנכונה יותר היא כמה זמן צריך להשקיע, על מנת לייצר אפליקציה רווחית ובעל פוטנציאל שאפשר לממש. את זה צריך לזכור – אם מנסים כל מיני קיצורי דרך ומנסים לקצץ בלוחות הזמנים או לדלג על שלבים, בסופו של דבר האפליקציה פשוט תהיה פחות טובה ולכן גם פחות רווחית. 

זמן מול כסף 

מעבר לכך שלא רצוי לזרז יתר על המידה פיתוח אפליקציות מובייל, צריך להדגיש עניין נוסף. אפליקציה רווחית אמורה להכניס לכם כסף, אך כדי לקבל כסף תצטרכו להשקיע כסף. ופה יש היבט מהותי. ניתן להשקיע בתהליך האפיון והפיתוח סכומי עתק ואפשר להשקיע סכום הרבה יותר סביר. אם מדובר בחברת ענק שרוצה להשיק אפליקציה במהירות, היא תוכל להשקיע סכום ניכר להשלים את הפיתוח מהר יותר. אבל כאשר רוצים שהפיתוח יתבצע בפרק זמן סביר, לא ארוך מדי, לא קצר מדי, פיתוח אפליקציות מובייל אפשר להשלים בהשקעה סבירה ובפרק זמן הגיוני (אפילו בתוך מספר שבועות או בתוך מספר חודשים). 

אבני הדרך, עד להשקה 

אפליקציה ממוצעת נדרשת לזמן פיתוח של מספר חודשים בדרך כלל. אם היא תהיה מורכבת באופן מיוחד, זמן הפיתוח לרבות שלבי הבדיקות השונים, יתארך. כמובן שאם מגיעים מראש עם אפיון מגובש, זמן הפיתוח עד להשקה יתקצר. ככלל, במהלך הזמן שבין האפיון לבין ההשקה, יש לבצע כמה צעדים. למשל, אפיון מקדים, עיצוב האפליקציה (גרסת דמו), פיתוח טכני, בדיקות QA ורק לאחר מכן השקה. יש להביא בחשבון שכיום עשוי להידרש שלב חשוב לא פחות, של שיווק וקידום. 

כתוב/כתבי תגובה