בזירה הטכנולוגית: הרדיו נלחם ומנצח באונליין

בזירה הטכנולוגית: הרדיו נלחם ומנצח באונליין

מכירים את התמונות משנות הארבעים והחמישים, שהמשפחות ישבו ליד מקלט הרדיו והאזינו ביחד לתוכניות? ובכן, הרדיו נשאר, המקלט כבר איננו חשוב. סקרנים? המשיכו לקרוא.

הטכנולוגיה מתפתחת

כשאנחנו מדברים היום על התפתחות טכנולוגיות, אנחנו אוהבים להדגיש את האינטרנט כדוגמא, כאשר אחד ההיבטים בו שזוכים להבלטה לשם ההוכחה, זה כל מה שקשור ליכולת שלנו לייצר קשרים עם אנשים מכל מקום בעולם, לקבל מידע באופן מהיר דרך אתרים ורשתות חברתיות וכן האפשרות שלנו לראות תוכניות טלוויזיה, סדרות וסרטים מבלי שנזקק למכשיר טלוויזיה. זה מה שקורה ברדיו אונליין. ובכן, אחד המאפיינים שמלמדים יותר מכל על ההתקדמות הטכנולוגית שעברנו במהלך השנים, בזכות האינטרנט, זה המעבר משימוש במקלטי רדיו לשימוש ברדיו אונליין. מדובר על מאפיין מאוד חשוב ובולט, ובמובנים מסוימים הוא אפילו יותר משמעותי מעצם זה שאנחנו יכולים לראות טלוויזיה דרך האינטרנט.

לפני שנסביר מה המשמעות של התפתחות זו, חשוב לדעת איך היא פועלת בשטח. הרעיון הוא מאוד פשוט, אנחנו יכולים ליהנות מאינספור תחנות, מהארץ ומהעולם, בעזרת רדיו אונליין שפועל דרך אתרי אינטרנט שונים או אמצעי סטרימינג שמזרימים מוזיקה, וכך אנחנו יכולים להיות כל הזמן מחוברים למה ששומעים ברדיו.

מדוע זה כל כך משמעותי עבורנו?

יש לכך כמה הסברים. ראשית, להבדיל מטלוויזיה נניח, הרי רדיו לא דורש בהכרח אינטרנט מהיר, על כן, כל אחד יכול ליהנות ממנו, גם אם אין לו בבית או בעסק אינטרנט איכותי.

שנית, רדיו אונליין מאפשר לנו להתחבר לאינספור תחנות מכל העולם. זה מאפשר לנו להכיר תרבויות שונות, לשמוע סיפורים שונים, מוזיקה מארצות שונות ועוד. אלה דברים שבאופן רגיל יהיה לנו הרבה פחות קל להיחשף אליהם.

שלישית, אומנם יש לנו אפשרויות שונות להיחשף לערוצי טלוויזיה שונים, אך מן הסתם, יש הרבה יותר תחנות רדיו בעולם ולכן השפע הוא הרבה יותר גדול מאשר מה שניחשף דרך ערוצי טלוויזיה שמוצגים באינטרנט (מה עוד שלא כולם מוצגים בשידור אונליין). כמו כן, עבור ישראלים שנמצאים בחו"ל למשל, הרבה פעמים זה הקשר הבולט ביותר למה שקורה בארץ.

לסיכום, רדיו אונליין מלמד אותנו שהרדיו עדיין חי ובועט, רק בלי שנצטרך להשתמש במקלט הרדיו הישן.

כתוב/כתבי תגובה