טיפים להערכת עובדים מוצלחת

מערכת הערכת עובדים היא כלי להערכת ביצועיו של אדם. זה עוזר בקביעת רמת הפרודוקטיביות שלו, המחויבות לחברה וההשפעה הכוללת על הצלחת החברה. הערכת עבודה של אדם היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בקריירה שלו. אם חברה לא מצליחה להבין מה לעשות עם העובד, היא תאבד זמן ומשאבים יקרים.

הערכת ביצועי עובדים היא תהליך קריטי עבור כל חברה. האתגר הגדול ביותר בהקשר זה הוא שתהליך ההערכה כולל מספר רב של בעלי עניין, כולל הנהלה, משאבי אנוש ועובדים. החברות מתמודדות עם אתגרים להפוך את תהליך ההערכה לשקוף ואפקטיבי יותר. לדוגמה, הם יכולים לצמצם את הזמן הנדרש להערכות על ידי אוטומציה של התהליך ומתן משוב מיידי לעובדים.

הרבה עובדים מוערכים על הביצועים שלהם, אבל זו לא תמיד דרך טובה. כדי להצליח בתפקידך, עליך להראות שאתה יכול לעשות יותר מסתם לכתוב תוכן. אתה צריך להיות מסוגל להעריך את עצמך ואת הקולגות שלך כדי שהם יבטחו בך ויעבדו איתך.

שווה לקרוא: מערכת ניהול עובדים >>>

שיטות וכלים להערכת עובדים

שנן דרכים רבות להעריך אדם או צוות. ישנן מספר שיטות המשמשות בתהליך ההערכה. במאמר זה, נדון בכמה מהשיטות הפופולאריות ביותר וכיצד ניתן להשתמש בהן כדי להעריך עובדים.

השיטה הראשונה היא פשוט לשאול את העובד אם יש לו המלצות לשיפור הביצועים שלו. זה נעשה על ידי שואלים אותם אם יש להם הצעות איך לשפר את ביצועי העבודה שלהם. 

השיטה השנייה היא להסתכל על ביצועי העבר של העובד ולהשתמש בהם כהתייחסות בעת הערכתם למשימות עתידיות. השלישי דומה מאוד לשני אך הוא כרוך בהסתכלות על איזה סוג של פרויקטים הם עבדו בעבר ושימוש בזה כאסמכתא בעת הערכתם למשימות עתידיות.

כל עסק צריך להעריך את העובדים שלו. תהליך ההערכה הוא חלק מרכזי בהצלחת החברה וניתן למדוד את הצלחתה לפי תפוקה, מעורבות ושימור עובדים.

קראו עוד על פתרונות תוכנה לניהול הון אנושי >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבצע פרסום בפייסבוק בצורה יעילה
הפייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם ומונה מיליונים משתמשים ישראלים, שרבים מהם נכנסים...
קרא עוד »
ינו 08, 2020
אין כסף לכורסת עיסוי? פנקו את עצמכם במכשיר עיסוי ידני
נכון, זה יקר מאוד אבל גם מפנק מאוד. אם יש לכם כסף לשלם על כורסת עיסוי מה טוב. אתם יכולים להתפנק עם רהיט...
קרא עוד »
נוב 13, 2020
הכוונה מקצועית על מנועי סרוו
על פניו, יהיה מי שיחשוב שכל התחום של מנועים ומכונות מתאים בעיקר לפועלי ייצור, פועלים הצווארון הכחול...
קרא עוד »
נוב 07, 2018