5 פתרונות טכנולוגיים שכל עסק חייב

5 פתרונות טכנולוגיים שכל עסק חייב

האם אתם בעלי עסק? מעולה, המאמר הזה בשבילכם. ממש לא משנה מה גודל העסק שלכם, בטוח שתוכלו לקחת מכאן משהו וליישם אותו. המרוץ הטכנולוגי שאנחנו נמצאים בו לא פוסח גם על העולם העסקי. ישנם פיתוחים והמצאות רבות ששינו את פני הדברים בתחומים שלמים ביניהם: תקשורת, תחבורה, בנקאות וכו'. חידושים אחרים הקימו קטגוריות חדשות של מוצרים ושירותים כאשר הדוגמא הטובה ביותר תהיה כנראה הצמיחה המהירה בשנים האחרונות של רשתות חברתיות.

בתחום העסקי, ישנם הרבה חידושים טכנולוגיים. יש לציין שרבים מהם אינם מומלצים ומהווים הוצאה שאין לה כל הצדקה. כאשר מדובר בעסק, לא כל שכלול וחידוש הוא נכון והכרחי. בעסק צריך לבחון הכל בראייה כוללת של רווח והפסד.

ריכזנו לכם כאן חמישה פתרונות טכנולוגיים כאשר בכל סעיף נציין גם את התרומה שלו לשורה התחתונה של העסק שלכם.

שירותי הקלטת שיחות

עסק מודרני מבצע הרבה מאד שיחות עם לקוחות ואפילו ספקים שונים. שירות הקלטה של השיחות היוצאות והנכנסות לעסק שלכם יכול לתת לכם הרבה מידע על הפעילות השוטפת שלו. זה יכול להיות מקור מידע מצוין בשביל לעלות על בעיות שונות בהתנהלות מול לקוחות ואפילו בהערכה והדרכה של עובדים.

שירות של הקלטת שיחות בסיכומו של דבר יכול להועיל לשורת הרווח מכיוון שהוא יעזור לכם לייצר יותר מכירות, לפתור בעיות שעולות מול לקוחות וגם להפוך את הצוות שלכם ליותר יעיל מבחינת כמות ואיכות השירות שהוא נותן ובכך בעצם לחסוך בכוח אדם.

שירותים בענן

המחשבים המודרניים נהפכים ליותר ויותר עוצמתיים ככל שהזמן עובר. כוננים נמדדו פעם במגה, אחר כך בג'יגה והיום אנחנו כבר מודדים אותם בטרה. זה הוביל רבים לחשוב שהמחשב שלהם בעסק ייתן להם מענה שלם לכל הצרכים שלו. מה שהם שוכחים הוא שגם המחשבים בשירותי הענן הכפילו את היכולת שלהם כמה פעמים והם מציעים כיום שירותים שקשה יהיה להשיג עם מחשב שיושב בעסק. שירותים אילו כוללים כמובן שמירת קבצים אבל לא רק. גם גישה ועיבוד של נתונים שונים יכולים להיעשות בשירות ענן. זה מבטיח לנו גישה גמישה לכל העובדים או הלקוחות והכי חשוב – גישה שאיננה תלוית מיקום. שירותי הענן כיום מציעים לנו ראש שקט בכל הנודע לאבטחה וגיבוי של הקבצים.

הרווח לעסק הוא חיסכון בזמן עובדים כתוצאה מיעילות וגם חיסכון בצורך להחזיק ולתחזק מחשבים מקומיים שמצריכים לעיתים אנשי מקצוע בעלות גבוהה.

תוכנת ניהול עסק

תוכנות ניהול עסק מתקדמות יכולות לעשות את כל ההבדל בהתנהלות של העסק שלכם. תוכנות אלו משמשות להפקה של מסמכים שונים, למעקב אחרי גביה, לתזכור משימות וזה רק החלק הבסיסי. למעשה, תוכנת ניהול עסק מודרנית, יכולה לנהל לכם את כל האספקטים השונים בעסק הספציפי שלכם: ניהול מלאי; התממשקות לחנות אינטרנטית; התממשקות למרכזייה חכמה ועוד.

תוכנה לניהול עסק עוזרת באופן ישיר לרווח ואפילו לתזרים בכך שהיא מייעלת כוח אדם ומאד עוזרת לגביה למשל.

שירותי סליקה מתקדמים

העברת כסף הייתה פעם מאד מסורבלת ויקרה. בין אם השתמשתם בצ'קים או אפילו מזומן, יש לכך עלויות בזמן ובכסף. כיום, עסקים מודרניים, נסמכים על מערכות שיודעות לסלוק כסף ביעילות ומהירות. החל מקוראי כרטיסי אשראי ניידים ועד התממשקות עם אפליקציות הסליקה החדשות שמוצעות על ידי גופים פרטיים או בנקים שונים. כל אלו יעזרו לכם להקל על הלקוח שלכם לבצע תשלום, להגדיל את המכירות ולהרוויח יותר.

שעון נוכחות חכם

ניהול עובדים היא אחת המשימות הקשות בכל עסק. כל שיפור והתייעלות כאן יכולים להיות משמעותיים מבחינת השיפור בביצועי העסק. רישום השעות וחישובן בשביל להכין משכורת יכול להיות מיידע אם הוא נעשה באמצעים ידניים או אפילו טבלאות שונות במחשב. שעון נוכחות חכם ייתן לכם אפשרות לראות בזמן אמת את מצבת כוח האדם שלכם והוא יעיל מאד לניהול עובדים רחוקים כגון טכנאים למשל.

סיכום

אנחנו חיים בעידן בו פתרונות לבעיות מהותיות בעסק שלנו מוצעים בעלויות כמעט סמליו ביחס לערך שהם מביאים. בעלי עסקים רבים עסוקים בניהול השוטף של העסק ומפספסים לפעמים כל מיני פתרונות כאלו. אנחנו מקווים שהמאמר הזה עזר לכם להכיר כמה לפחות כמה מהם ולשקול להכניס אותם גם לעסק שלכם.

כתוב/כתבי תגובה