המתחרות של טסלה רכבים – האם יש להן סיכוי?

המתחרות של טסלה רכבים – האם יש להן סיכוי?

טסלה היא החברה המובילה בראש בתחום הרכבים החשמליים. היא מציגה כלי רכב מתקדמים ועתידניים אשר מודל 3 הוא זה שצועד בראש עם יתרונות מובהקים. בין היתר הוא מציע נהיגה אוטונומית באמצעות טייס אוטומטי, תא נוסעים נוח ומרווח, תאי אחסון מקדימה ומאחור ופונקציות נוספות אשר מספקות לנוסעים וגם לנהג נסיעה נוחה ונעימה במיוחד.

המתחרות – האם יש להן סיכוי?

כל חברה נהנית מיתרון בולט כל עוד היא מובילה בתחום ונחשבת לבלעדית. גם במקרים בהם יש לחברה אחת אשר צועדת בראש וכל השאר הרחק מאחוריה יתרונות בולטים אשר אין לאחרים, היא עדיין נהנית מיציבות ומעמד איתן. אך בכל תחום וגם בשוק הרכבים הפרטיים חלים שינויים ותנודות עשויות לפגוע במעמד היציב של החברה. חברות מתחרות מפתחות כלי רכב חדשניים ומגדירים אותם כרכבים שאמורים להתחרות עם הרכבים של tesla car.

יש הצלחה?

אפשר לומר כי כאשר חברות מתחרות אכן הצליחו להוציא אל הפועל את התוכניות שלהן ולהוציא לשיווק כלי רכב מתקדמים ברמה של טסלה, המניות של טסלה בהחלט ספרו על כך בירידות ערך. וזה אומר שאפשר להפחיד את טסלה עם מתחרות מקצועיות שישווקו כלי רכב עתידניים ונוחים ברמה של טסלה.

המקור והחיקוי

יש לשים לב כי כאשר לקוח עומד לרכוש את כלי הרכב החשמלי שלו הוא בוחר על פי מספר פרמטרים. הראשון הוא אמינות ומותג. כך שכל עוד טסלה היא המובילה בתחום יש לה מספר רכישות גדול ביחס לחברות מתחרות. אך קיים שיקול משמעותי נוסף והוא המחיר של הרכב. ולכן אם מתחרות מצליחות לשווק כלי רכב במחיר זול משמעותית מטסלה, ויחד עם זאת מציעות רכבים חדישים ומאובזרים – ייתכן והן תצלחנה להתגבר על המקום המרכזי שחברת טסלה נהנית ממנו ולהשיג אותה בכמות המכירות.

הסעודים

חברת טסלה מתמודדת עם הפתעה מהכיוון הסעודי, אשר משקיעים משאבים רבים בהקמת חברה מתחרה שתציע אף היא רכבים חשמליים למכירה. כמו כן חברת פורד הוותיקה מפתחת אף היא רכב מתחרה לטסלה מודל 3. מה יקרה בשוק? ימים יגידו.

קראו גם על: רכבים חשמליים סיניים

כתוב/כתבי תגובה