מה זה ERP – ואיפה זה פוגש את העסק שלך

ניהול זהויות

התשובה הקצרה לשאלה מה זה ERP היא כזאת: זהו פתרון ממוחשב, שעוזר להשתמש נכון בכלל משאבי הארגון. זוהי מערכת לאיסוף מידע, שהיא גם מערכת להפצת מידע, מערכת תיעוד פנים ארגונית. זהו פתרון שמתאים לניהול קשרי לקוח טיפולים בכספים, לוגיסטיקה ועוד. 

להבין איפה העסק עומד עכשיו 

אחרי שהבנו בקצרה מה זה ERP, נעבור לנקודה הבאה. איפה עוד זה פוגש את העסק שלך? זו המערכת שפוגשת את הצורך שלך להבין איפה העסק עומד עכשיו. להבין האם הוא יעיל בביצועים, מה רוצים הלקוחות, איך פועלת הגבייה, מה קורה עם ההוצאות הקבועות והאם אתם עומדים ביעדי המכירות. רק כאשר יש לכם תמונת מצב עדכנית, אמינה ומתמשכת, אפשר להתנהל על הצד הטוב ביותר. 

בניית תחזית לשם קבלת החלטות 

מערכת ERP עוזרת לעסק להתנהל בכל מיני רמות. קודם כל, זו מערכת שמאפשרת לעובדים לתעד מידע ולהתנהל על פי משימות. לא פחות חשוב, זו מערכת שמאפשרת לעסק לאגור מידע ולאחר מכן לאפשר קבלת החלטות. ניתן להשתמש במידע כדי לבנות תחזיק ולקבל החלטות, בזמן אמת. למשל, אפשר לקבל החלטה כמו מתי להזמין סחורה חדשה למחסן. אפשר לקבל החלטה אסטרטגית, קביעת מדיניות עסקית לרבעון הבא או לשנים הבאות. שימוש טוב בכלים תומכי החלטה מאפשר להקטין סיכונים ולזהות יתרונות עסקיים. 

מודלים לכל צורך

למערכת מודולים שונים, שיכולים לפגוש את העסק שלכם בהרבה מאוד נקודות. כך למשל, שיפור ניהול צוותי מכירה ותיעוד פגישות או שיחות מול לקוחות. תיעוד צעדים לוגיסטיים וניהול תקציבים של מרכזי רווח שונים ונפרדים. זיהוי עלויות ושיפור תמחור עסקי ואפילו ניהול הצד הכספי לרבות התחייבויות, מכירות באשראי, מכרזים. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך שלך למציאת טכנאי מחשבים מוסמך
במבוך ההתקדמות הטכנולוגית, הצורך בטכנאי מחשבים אמין ומיומן חשוב מתמיד. אבל איך מוצאים את המתאים?...
קרא עוד »
ינו 09, 2024
תיקון מחשבים ניידים – אילו בעיות ניתן לתקן?
אחד הרגעים הפחות נעימים בחיים, הן בצד המקצועי והן בצד האישי, זה הרגע בו אנחנו מדליקים את המחשב הנייד...
קרא עוד »
מרץ 13, 2021
חנות וירטואלית – איך זה עובד
לפני יותר מארבעים שנה, הוצגה פרסומת בטלוויזיה האמריקאית ובה ראו עקרת בית אשר מבצעת את הקניות שלה דרך...
קרא עוד »
ינו 24, 2019