מה ההבדל בין כתיבת סמינריון לבין כתיבת עבודה אקדמית?

מה ההבדל בין כתיבת סמינריון לבין כתיבת עבודה אקדמית?

רבים מאתינו תוהים או לא מבינים עד הסוף מה באמת ההבדלים בין כתיבת עבודת סמינריון לבין כתיבת עבודה אקדמית. ישנם מספר הבדלים משמעותיים בין שני העבודות אשר חשוב מאוד להכיר היטב לפני שנכנסים לכל מוסד אקדמי ללא יוצא מן הכלל. במאמר הבא ניתן למצוא את ההבדלים המרכזיים בין כתיבת עבודות סמינריון לבין כתיבת עבודה אקדמית רגילה.

היקף העבודה

ההבדל הראשון והמרכזי ביותר שיש הינו היקף העבודה עצמה, היקף עמודים של עבודת סמינריון עומד על כמה עשרות עמודים לפחות. לעומת זאת כתיבה של עבודה אקדמית רגילה עשויה להיות ביקף דל יותר של כעשרה עמודים. חשוב לציין כי היקף העמודים עשוי להשתנות בהתאם למרצה, לתואר, המוסד האקדאמי וכדומה.

תוכן העבודה

ההבדל השני בין שני העבודות הינו התוכן עצמו אשר כותבים בעבודה. התוכן בעבודת סמינריון לרוב יעסוק במחקר כלשהו איכותני או כמותי. סמינריון מתבסס על טענה או שאלה כלשהי אשר אותה מעוניינים לחקור.

לעומת זאת עבודה אקדמית רגילה לא חייבת בהכרח להיות מחקר אלה יכולה להיות על כל נושא אשר אותו נדרש ללמוד.

משך זמן העבודה

ההבדל השלישי והאחרון הינו משך הזמן או התקופה עליה נפרסת העבודה. עבודת סמינריון נפרשת לאורך כל הסימסטר ולעיתים גם לאורך כל השנה כולה. כתיבת עבודות אקדמיות רגילות אינן לוקחות זמן רב ונפרסות לאורך תקופה קצרה יותר של עד כמה שבועות בלבד.

לסיכום

ישנם הבדלים משמעותיים בין שני העבודות, מאוד חשוב להכיר את ההבדלים הללו היטב לפני שניגשים לכתוב. חשוב לציין כי שני העבודות הן אינן עבודות פשוטות וכי כל עבודה מצריכה הקדשה של זמן רב.

כתוב/כתבי תגובה