למה כדאי להשתמש בתוכנות מחשב בעלות רישיון?

עולם המחשבים פועל על פי קודים מוכרים וברורים וגם על פי חוקים קיימים. ברור הוא, שהמוצרים הנמכרים ברישיון דוגמת תוכנות מחשב שייכות לממציאים ולמפתחים אותם, ובנוסף, הן מוגנות בזכויות יוצרים. הסיבה הזאת היא מספיק טובה לתשלום עבורם עבור רבים הרוכשים אותם. אבל היא לא היחידה. החברות המפתחות משכילות להכניס לכל תוכנה אלמנטים נוספים אשר משדרגים אותה כאשר הדגש הוא על בטיחות ואמינות. בנוסף לכך, הן מספקת בית ללקוחות בזכות תמיכה קבועה, מתן פתרונות לבאגים ומענה טוב על כל שאלה ובעיה שעלולות להיווצר.

עשו את הדבר הנכון – קנו רישיונות תוכנה חוקיים במחיר הוגן >>>

חסרונות בשימוש שאינו חוקי

ניתן, כמובן, להתקין תוכנות פרוצות מועתקות. אלא שהשימוש בהן כרוך בסיכונים רבים שעלולים לעלות על הרווח המדומה של החיסכון בכסף בהתקנה לא חוקית. ראשית, העונשים על שימוש לא חוקי הינם גבוהים. ניתן להגיש תביעה ולזכות בה ללא קושי. מעבר לכך, שאמינות התוכנות הלא חוקיות היא נמוכה, יחסית, למקורית. הן אינן מושלמות ועלולות להיווצר בעיות בהפעלתן, מעבר לכך, שעלולים לחדור וירוסים זדוניים העלולים לגרום לאובדן בטיחות, לגניבת ואובדן מידע, לריגול, לגניבת זהות ועוד. לאנשים פרטיים ולעסקים, במיוחד, עלולות להיווצר תקלות רציניות בגללן. 

אנטי וירוס עם רישיון >>>

בטיחות וביטחון תפעולי 

נושא הבטיחות באינטרנט וברשתות מקוונות חשוב לעין שיעור וחייב כיום להוות שיקול ראשון במעלה. החשש מהשתלטות על תכנת מחשב כמו וינדוס למשל הוא מהותי וקיים והתגוננות מפניו הינה גם פסיבית וגם אקטיבית. התקנת תוכנה חוקית נחשבת להגנה פסיבית בכך שהיא מקטינה סיכונים מלכתחילה. אם נוסיף לכך את העובדה שהמערכת המחשבים אמורה לפעול היטב וללא תקלות, הרי שרק על פי אלמנטים אלו יש לבטל מלכתחילה כל מחשבה של התקנת תוכנות לא חוקיות. מומלץ לרכוש תוכנות אלו אצל חברות בעלות מוניטין בתחום.  

כתוב/כתבי תגובה