עבודה בהייטק ללא תואר – יש חיה כזאת?

עבודה בהייטק ללא תואר – יש חיה כזאת?

במשך השנים לימדו אותנו שללא תואר אקדמי אנחנו לא נוכל או נתקשה מאוד למצוא עבודה בתחומים שונים. ההורים שלנו דאגו לומר להזכיר לנו שאנחנו חייבים ללמוד היטב, להשקיע את מיטב זמננו בלימודים, להתקבל לאוניברסיטה או למכללה, לעשות תואר אקדמי, אחרת אנחנו לא נוכל למצוא עבודה בתחום שאנחנו רוצים. עם הזמן, תואר ראשון כבר לא הספיק והיינו צריכים להמשיך לתארים מתקדמים יותר. 

יחד עם זאת, גם היום אפשר למצוא תחומים שונים בהם ניתן לעבוד מבלי שיש צורך בתואר אקדמי – למשל עבודה בהייטק ללא תואר. אנחנו יכולים למצוא תחומים שונים שאינם מחייבים בהכרח תואר אקדמי. ההסבר לכך הוא פשוט, מדובר על עולם מאוד רחב עם מגוון גדול מאוד של מקצועות ותפקידים, כאשר בחלק מהם לפחות, ניסיון אישי יכול להיות מאוד משמעותי, יותר מאשר תואר אקדמי. 

צריך לזכור, הייטק לא דומה לרפואה, ראיית חשבון או עריכת דין שיש חובה ללמוד באקדמיה, לעבור מבחנים, להתמחות ורק אז אפשר לעסוק בתחום. מדובר על עולם הרבה יותר פתוח ולכן לא חייבים ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר. 

איך אפשר להשתלב בהייטק בלי תואר

ראשית, כפי שציינו, באמצעות ניסיון. מי שעוסק בתכנות מגיל צעיר, אפשר ללמוד תכנות דרך למידה עצמית או דרך קורסים שהוא לקח, ייתכן מאוד שהוא יוכל למצוא עבודה בתחום גם אם אין לו תואר אקדמי. 

שנית, יש מקרים בהם קורסים מסוימים יכולים להספיק, בוודאי אם מדובר בתחומי הייטק שלא נחשבים מורכבים ומסובכים. 

שלישית, כאמור, עולם ההייטק הוא מאוד רחב ומגוון. גם מדובר על עולם שהוא יחסית "חדש", לכן גם יש הרבה יותר רצון במקומות שונים לא להיצמד בהכרח להגדרות הרגילות, אלא לחפש אנשים שבאים ללא תואר אך עם יכולות שונות שיכולות להתאים. 

כתוב/כתבי תגובה