יתרונות בלימודי תכנות לילדים

יתרונות בלימודי תכנות לילדים

הילדים שלנו חיים ונושמים את מערכות המיחשוב והדיגיטל המתקדמות. הם כבר נולדו אל תוך המציאות הזו והם מבינים אותה וקולטים אותה הרבה יותר מהר מכל מבוגר שנחשף אליהם באמצע החיים. למה כדאי להפנות את הילדים ללימודי תכנות?

הילדים של היום נולדו אל תוך המציאות הווירטואלית אשר בה הכול מתנהל באמצעות האמצעים הממוחשבים וכמובן רשת האינטרנט. למעשה מהווה כל פלטפורמה כזו ככלי צרכני בעיקר אשר באמצעותו אנחנו קונים. אם זה מוצרים של ממש ואם זה חדשות, משחקים, קורסים ועוד. כאשר הילד נחשף לאפשרות ליצור באמצעות אותם מכשירים הרי שהוא לומד כי ניתן לתרום מהכישורים האישיים וכמובן ליהנות מסיפוק עצום אשר רק היוצר מסוגל להגיע אליו.

ישנם עוד יתרונות רבים ללימודי תכנות לילדים ולא לחינם פונים הורים רבים לאפיק זה ומאיצים בילדיהם לרכוש ידע בתחומים אלו.

למה מתכנת?

אז נכון שהעולם הווירטואלי זהו העולם הכי מתפתח היום ושם נמצא את החידושים הכי אטרקטיביים. אך למה לנו לדחוף את הילד ללימודי תכנות? כאן כדאי לדעת כי לימודי תכנות יעניקו לילד הרבה מאוד כלים אשר בהמשך הדרך יוכלו לתרום לו ולסייע לו רבות כאשר הוא יבוא לרכוש לו מקצוע. זה לא סוד כי רוב רובם של מקצועות העתיד נמצאים בעולם ההייטק, המדיה והתכנות. ילד שרוכש את ההשכלה הראשונית שלו עוד בעודו צעיר, מקבל כלים מקצועיים אשר יוכלו רק לשדרג אותו ולתרום לו להצלחה בהמשך הדרך.

לעשות משהו מועיל עם המחשב

סיבה משכנעת במיוחד היא הסיבה הפשוטה למדי… הרי בכל מקרה כל ילד יושב משך שעות רבות מול מסך המחשב ומעביר את זמנו לריק על סרטוני יוטיוב או משחקים שלא ממש מובילים אותו לאן שהוא. אז למה לא להפוך את כל השעות האבודות הללו לשעות איכות, שעות של יצירתיות שעות של הנאה וסיפוק תוך רכישה של כלים מקצועיים אשר יועילו לו בהמשך הדרך?

ילדים חכמים בוחרים בחכמה

אז האמת היא שילד חכם, יגיע לכך מעצמו. הוא ינסה לחקור ולהבין מה עומד מאחורי כל תוכנה והוא ירצה ללמוד ולהרחיב את אפיקיו.

לימודי תוכנה – זה הכר הפורה עבור ילד כזה.

כתוב/כתבי תגובה