דרכי טיפול באבנים בכליות בטכנולוגיה של היום

אבנים בכליות הן בעיה בריאותית נפוצה המטופלת בדרך כלל בניתוח או בתרופות. עם זאת, ישנן דרכים נוספות לטפל בהן ללא ניתוח או תרופות. 

למשל, ישנן דרכים רבות לטיפול באמצעות טכנולוגיים מתקדמים. מאמר זה מספק מידע על הדרכים השונות לטיפול באבנים בכליות בטכנולוגיה של ימינו. חשוב לציין שמעבר לכך שימוש בכלים אלו הרי שחלק בלתי נפרד מהטיפולים כולל שינויי תזונה, שתיית מים רבה יותר ושימוש במכשיר להסרת אבנים נפרוליטוטומיה.

ישנם מספר מכשירים זמינים לטיפול באבנים בכליות. דוגמא-lithotripter, צינור nephrostomy percutaneous and ureteroscopy.

ה-lithotripter הוא מכשיר המשמש לפירוק אבנים בכליות וללחלח את דרכי השתן. צינור הנפרוסטומי הפרעורי הוא צינור המוחדר דרך העור לתוך הכליות ומשמש להוצאת שתן מהכליות. אורטרוסקופיה היא הליך כירורגי הכולל הכנסת מצלמה לשופכנים כדי להסיר או לפרק אבנים בהם.

מכשירים אלו משתנים במחיר וביעילות, וכולם דורשים הרדמה לנוחות המטופל.

אמצעי טכנולוגי נוסף לשימוש באבנים בכליות היא מכונת "אבלציה בתדר רדיו". הכוונה היא לגלי רדיו שעוזרים לחמם ולהרוס אבנים בכליות, וזו דרך פחות פולשנית להסיר אותן. הטכנולוגיה פותחה בשנות ה-60 ומשמשת את הרופאים מאז. נאמר שאפשר לעשות את התהליך תוך חמש דקות בלבד, שזה חצי מהזמן שלוקח כעת בשיטות מסורתיות.

כיצד נוצרים אבנים בכליות ומה התסמינים שלהם?

אבנים בכליות הן בעיה נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים. הם נוצרים כאשר נוצרים גבישים בכליה שעלולים להזיק לכליות.התסמינים השכיחים ביותר של אבנים בכליות כוללים: כאב, בחילות, הקאות וחום. על מנת לטפל באבנים בכליות, יש לשתות הרבה נוזלים ולהימנע מהתייבשות. הדרך הטובה ביותר למנוע אבנים בכליות היא על ידי הקפדה על התזונה שלך בריאה ושאינך מתעסק יותר מדי בנוזלים או בקפאין. למידע אודות תסמינים לאבנים בכליות

כתוב/כתבי תגובה