מיהו וובמאסטר והאם זה המקצוע של המחר?

מיהו וובמאסטר והאם זה המקצוע של המחר?

אחד המקצועות החשובים ביותר בעולם האינטרנט, הוא ללא ספק וובמאסטר webmaster. מדובר על מקצוע בו מחזיקים אנשים שמנהלים ומתחזקים אתרי אינטרנט עבור לקוחות שונים, עסקים, בעלי מקצוע ועוד. ניתן לבצע עבודה זו כשכיר, עצמאי, פרילנס וכמובן כחלק ממיקור חוץ. 

הרעיון של וובמאסטר הוא מאוד פשוט. מדובר על בעל מקצוע שאחראי על כל מה שקשור לאתר האינטרנט עליו הוא מופקד. במקרים רבים, הוא אחראי על הקמתו ולכן הוא צריך לדעת כיצד כותבים קוד וכן פ'יצרים עבור האתר, כמו כן, הוא אחראי על כל מה שקשור לתחזוקת האתר, בין אם ברמה התוכנה, החומרה, ובין אם זה ברמת התוכן. 

וובמאסטר מתעסק בכל באג, פגם ובעיה שמתגלה באתר, הן באופן ישיר והן באופן עקיף (למשל, בעיות שמתגלות כתוצאה מחיבור לא נכון לשרת או מסיבות אחרות). הוא צריך להכיר את מערכת ניהול אתרים של האתר, מסד הנתונים, לרשותו עומדים כל הסיסמאות והאישורים על מנת שיוכל לעבוד עם האתר בצורה תקינה. 

האם זה מקצוע העתיד?

רבים סבורים שובמאסטר הוא מקצוע העתיד, מאחר ועם הזמן לא יהיה עסק שלא יחזיק באמתחתו אתר אינטרנט. כל אתר יצטרך מנהל שיתחזק אותו באופן מקצועי. מעבר לכך, עם הזמן האתרים ישתכללו ויהפכו להיות הרבה יותר מתקדמים ואיכותיים. לכן יהיה צורך בוובמאסטר שיעשה זאת בצורה מקצועית ונכונה. 

זו אחת הסיבות מדוע משתלם ללמוד את המקצוע ולהשתלב בתחום זה. לשמחתנו, היום ישנם לא מעט מוסדות לימוד שמציעים קורסים ומסלולים בתחום, על מנת ללמוד אותו באופן מקצועי ונכון. כך יהיה אפשר להשתלב בו בעתיד, דרך אותם כלים וידע אשר מקבלים במהלך הלימודים וכמובן תוך כדי עבודה, אז רוכשים ניסיון בתחום. 

כתוב/כתבי תגובה