מה תפקידו של יועץ אקוסטיקה?

מפגעי רעש עשויים להיות כרוכים בסיכון לפגיעה בשמיעה אך יש בהם גם כדי להביא לירידה באיכות החיים. מפגע רעש מוריד את ערך הנדל"ן ועלול להוביל להשפעות נוספות. תפקידו של יועץ אקוסטיקה הינו להביא להפחתה ביצירת מפגעי רעש, במספר מצבים מוגדרים וידועים וכן במצבים נוספים על פי הנדרש.

במקרים כגון בניה רוויה, קרבה לשדות תעופה, הקמת בריכות, הזמנת יועץ אקוסטיקה תהיה הכרחית (לא וולונטרית), כאשר עליו מוטל להכין נספח אקוסטי.

חיזוי, ייעוץ תכנוני, שיפור

הזמנת יועץ אקוסטיקה עשויה להידרש במהלך תכנון או ביצוע של פרויקטים לבניה, בהקמת שכונות, מרכזי תעשייה. לעיתים הכרחי להגיש נספח אקוסטי על מנת לקבל היתר בניה או לעמוד בתנאים ובהנחיות מטעם המשרד להגנת הסביבה. את הייעוץ עשויים להזמין גורמים ברשויות, קבלנים, בעלי עסקים, קבלני ביצוע של אולמות ומועדונים, אולפנים. קראו בהרחבה על פתרונות הנדסה ובטיחות!

ניתן לומר בהכללה כי היועץ בין היתר מסייע במספר נושאים:

  1. חיזוי של מפגעי רעש הנוצרים בסביבה מסוימת בהינתן צירי תנועה, שדות תעופה, מפעלים וכדומה. לצורך כך נלקחים בחשבון מודלים, נפחי תנועה, סוגי כלי רכב צפויים, מהירות נסיעה, התקני מיסוך ועוד.
  2. הגשת המלצות לפתרונות אקוסטיים והקמת בידוד וחוסמי רעש. אמצעי הבידוד נועדו לחסום את אנרגיית הקול הנפלטת או נקלטת. בעזרת תכנון נאות ניתן להקטין את ההד, למנוע זליגת רעש או כניסת רעש מבחוץ פנימה.
  3. יצירת תוכנית בידוד והפחתת רעש למוסדות חינוך, מרכזי רפואה, בתי מלון, שכונות ומבני מגורים. התוכנית מביאה בחשבון עלויות של חומרי גלם והיתכנות ביצוע על פי תנאי סביבה וחלופות שונות.
  4. ייעוץ לטובת היערכות למטרת עמידה בתקנים אקוסטיים או מניעת רעידות.
  5. ביצוע מדידות של רמת רעש, לצרכים פרטיים או לטובת דיונים משפטיים או בהוראת בית המשפט.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושה חברת שליחויות
חברת שליחויות - ג'ינג'ו נועדה כדי לקחת חבילה ממקום מסוים ולשנע אותה אל עבר מקום אחר על פי רצונו של משלח...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020
שלום עולם!
ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון באתר. ניתן למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל...
קרא עוד »
ספט 16, 2018
מה זה ERP – ואיפה זה פוגש את העסק שלך
התשובה הקצרה לשאלה מה זה ERP היא כזאת: זהו פתרון ממוחשב, שעוזר להשתמש נכון בכלל משאבי הארגון. זוהי מערכת...
קרא עוד »
אוק 11, 2021